eksperyment koszulkowy-2

Kamil, 29 lat

Opieram swoje poczucie wartości na takich rzeczach jak wygląd, status, lifestyle, sukcesy z kobietami, które powodują uzależnienia od nich

"Byłem bardzo zaskoczony, że się udało. Chyba wygląd nie jest jednak taki ważny, jak mi się wydawało"

Jak kobiety reagowały na 'tandetną koszulę'?

Podczas kursu, w sobotę rano Kamil powiedział mi, że ma wrażenie, jakby był za bardzo przywiązany do wyglądu i ciuchów. Przykłada do nich bardzo dużą uwagę, czerpie z nich swoją wartość i chciałby się od tego uwolnić, żeby czuć się wartościowym facetem nie tylko wtedy, gdy wygląda jak milion dolców.

Zapytał co ja na to, aby kupił najbardziej tandetną koszulkę i poznawał w niej dziewczyny.

Powiedziałem, że jeżeli ma potrzebę, aby w ten sposób odkryć, czy w przeciętych ciuchach będzie potrafił poczuć się wartościowym facetem, to czemu nie.

Pogratulowałem mu odwagi, bo dla osoby, która dużo inwestuje w to, aby podobać się innym, potrzeba ogromu odwagi, aby celowo wystawić się na ‚pośmiewisko’.

Postanowił celowo wyjść poza strefę komfortu, aby odkryć, od czego zależy jego wartość.

Poszliśmy do sklepu i wybrał najgorszą koszulę wg. jego gustu. Miał spory opór, żeby ją włożyć, ale w końcu się przemógł. Śmiał się, że wygląda w niej jak rybak z Wałbrzycha 🙂

Wyszliśmy ze sklepu i (co nie było trudne do przewidzenia) pojawiał się w nim spory opór przed rozmowami. Do tej pory ubierał się bardzo stylowo, a teraz miał zagadywać do dziewczyn czując się jak przysłowiowy wieśniak.

Zaczął się stopniowo oswajać z emocjami, które się w nim w wyniku okazji tego eksperymentu (poczucie bycia gorszym, wstyd). Samo stanie przed galerią wśród ludzi, którzy go mijali, było dla niego trudne i wyzwalało w nim dyskomfort. Mimo wszystko postanowił od niego nie uciekać, tylko 'wziąć na klatę’.

Zapytał mnie kiedy będzie mógł zmienić z powrotem ją na swoją. Odpowiedziałem, że dopiero wtedy, jak nie będzie już miało dla niego znaczenia, jaką koszulę ma na sobie 🙂 Czyli aż dojdzie do miejsca, w którym będzie się czuł jednakowo dobrze/wartościowo w koszuli za 39 zł czy kilkaset zł.

Koszulkowy eksperyment

Poniżej znajdziesz kilka zdjęć koszulkowego eksperymentu

Wnioski z eksperymentu

Eksperyment zakończył się sukcesem. Spędził w niej kilka godzin i oto kilka wniosków:

  • Każdy żyje w innym świecie, ma inne gusta i standardy. To, co jemu wydawało się tandetne, dla innych było całkowicie normalną koszulką. Niektóre dziewczyny w ogóle nie zwracały na nią uwagi, a gdy o nią pytał, twierdziły, że koszula jak koszula. Czyli wbrew temu, w co wcześniej wierzył, nie potrzeba ekstra modnych ciuchów, aby dziewczyna zechciała z nim porozmawiać, poznać go czy nawet się umówić (to go bardzo zaskoczyło).

  • Wbrew wcześniejszym obawom, nie wystawił się na pośmiewisko, nikt się z niego nie śmiał (poza nim samym). To bardzo ważny wniosek, który mówi nam, że gdy wydaje nam się, że wszyscy się z nas śmieją, tak naprawdę, to tylko my sami siebie potępiamy.

  • Zdziwił się, że prowadząc zwykłą i normalną rozmowę, będąc zwyczajnie ubranym – jest w stanie zainteresować sobą dziewczynę. Do tej pory wierzył, że musi robić same niezwykłe i nietuzinkowe rzeczy, rozmawiać na bardzo ambitne i inteligentne tematy. Po czym okazało się, że rozmawianie na zwyczajne i normalne tematy jest całkowicie w porządku i często w zupełności wystarczy.

  • Na koniec powiedział: „Byłem bardzo zaskoczony, że się udało. Chyba wygląd nie jest jednak taki ważny, jak mi się wydawało”. Ten wniosek jest najcenniejszy. Dzięki niemu stopniowo będzie odkrywał, że jedyne źródło jego wartości jest w nim i jest niezależne od tego, co robi, ile zarabia czy jak jest ubrany.

Po wszystkim śmiał się, że to będzie jego szczęśliwa koszula, którą będzie zakładał na randki 🙂

Esencją tego, czego uczę, jest zrozumienie, że najważniejszy jest Twój vibe, czyli to jak się czujesz, jaką masz energię i jaki masz stan. To znów wynika z tego, jakim jesteś człowiekiem i jakimi wartościami się kierujesz, a nie jaki masz samochód czy ciuchy.

Możesz mieć koszulę za 39 zł, a jednocześnie zrobić świetne wrażenie na pięknej kobiecie, która chętnie się z Tobą umówi. Moc jest w Tobie, a nie w ciuchach. Możesz w takiej koszuli czuć się tak samo dobrze, jak w tej za 390 zł, czyli 10 x droższej. Możesz wytrenować swój umysł, aby czuć się pewnym i wartościowym we wszystkich ciuchach, a nie tylko tych najdroższych. To dlatego, że źródło Twojej pewności siebie i poczucia wartości jest w Tobie i czeka, aż je odkryjesz. 

Pozostałe zdjęcia z kursu

Poniżej znajdziesz pozostałe zdjęcia z weekendu, który wspólnie przeżyliśmy

Jak odkryć źródło pewności siebie i poczucia wartości?

Tym odkrywaniem będziemy zajmowali się podczas kursów weekendowych oraz najbliższych obozów nad morzem, które odbędą się w lipcu i sierpniu. Dziękuję i gratuluję osobom, które już się zapisały. Czeka nas wiele podobnych eksperymentów 🙂 Zdziwicie się jak wiele potraficie, gdy zmienicie nastawienie i wrzucicie na luz 🙂 Mam wiele ćwiczeń, które pomogą odkryć wewnętrzną pewność, kreatywność i swobodę.

SZCZEGÓŁY: https://www.orety.pl/oboz/

Do zobaczenia na miejscu!

Zostały dwa ostatnie wolne weekendy przed wakacjami na trening 1 na 1 (taki, jaki przeszedł bohater tej historii).

SZCZEGÓŁY: https://www.orety.pl/szkolenia/kurs-relacji/

Dziękuję za zaufanie oraz to, że większość osób trafia do mnie z polecenia. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które rekomendują te kursy swoim ziomkom 🙂

Trzymaj się!

PS. Bohaterowi tego koszulkowego eksperymentu bardzo dziękuję za wspólny weekend. Był dla mnie prawdziwie inspirujący!