Jak poznać dziewczynę

Co dajesz w zamian kobietom? (fragment rozmowy)

Czy relacja z Tobą jest 'opłacalna' dla kobiety?

Prowadziłem 1-dniowy kurs. Zaczęliśmy od dość ciekawej rozmowy, którą dzielę się tutaj:

-Co byś chciał doświadczyć? Dlaczego tu jesteś? Z jaką intencją przyjechałeś?

-Chciałbym zacząć umawiać się z dziewczynami na randki, bo nigdy na żadnej nie byłem 

-W porządku. Chciałbyś, aby jakaś dziewczyna poszła z Tobą na randkę – zainwestowała swój czas w wypicie z Tobą kawy. Co w takim razie jesteś w stanie dać jej w zamian, aby to było dla niej opłacalne?

-Yyy.. no to, że chce iść z nią randkę

-Aaa dobre! 🙂 Czyli chcesz, aby ona poszła z Tobą na randkę i jedyne co chcesz dać jej w zamian, to swoje pragnienie pójścia z nią na randkę? 

-No na to wygląda 🙂

-To chyba byłby dla niej średni biznes, zgadza się? Ona ma zainwestować swój czas, energię i zasoby, a Ty nie zamierzasz dać jej niczego w zamian, twierdząc, że wystarczy Twoja chęć. Nie uważasz, że brzmi to nieco egoistycznie, jakoby pójście z Tobą na randkę miało być dla niej zaszczytem i powinna dziękować, że zechciałeś właśnie ją wybrać? 🙂

-No trochę tak wygląda..

-Z mojego doświadczenia takie nastawienie – aby coś od niej dostać i nie dawać nic w zamian – jest główną przyczyną braku sukcesów w relacjach, walki z kobietami i niekończącej się frustracji. Jeżeli chcesz osiągnąć swobodę w relacjach z kobietami, należy porzucić to nastawienie i zastanowić się co mógłbym jej dać. Masz jakiś pomysł, co takiego mógłbyś dać w zamian?

-Hmm, może komplement?

-Tak, dobrze główkujesz! Możesz dać jej uśmiech, podnieść ją na duchu, podzielić się radością/entuzjazmem, sprawić, że poczuje się piękna lub że na kilka chwil przestanie myśleć o problemach, zatrzyma się i doceni życie lub dostrzeże jego magię. 

-Ale jak dać coś, czego się nie posiada?

-Oo i to jest dobre pytanie! Spójrz na niebo, widzisz tam słońce? 

-Nie [było bardzo pochmurno]

-A czy to znaczy, że go tam nie ma?

-No nie, jest 

-Zgadza się, jest, ale nie widzimy go, bo przysłania je warstwa chmur. Nie musisz go szukać, wystarczy, że przegonisz chmury. I na tym polega prawdziwy rozwój. Porzucasz zabawy w manipulacyjne gierki czy techniki zdobywania kobiet, tylko wszystkie swoje zasoby koncentrujesz na przepędzeniu wewnętrznych chmur, abyś promieniował słońcem, tj. pozytywną energią. Ona w Tobie jest, zarówno radość jak i nieskończone zasoby entuzjazmu. Jednak masz też w sobie strach, zwątpienie, wstyd czy brak wiary w siebie i dlatego ich nie dostrzegasz. Według mnie taka droga jest najszybsza, najsensowniejsza i na dobrą sprawę jedyna. Czy to już jest jasne?

-Tak

-Super. Jedyne do czego musisz doprowadzić, to stać się pozytywnym gościem, wolnym od oczekiwań, pragnienia, aby coś od niej dostać lub ją kontrolować. Gdy porzucisz egoizm i wybierzesz dzielenie się pozytywną energią (którą najpierw musisz odkryć w sobie), relacje staną się bezwysiłkowe, lekkie i radosne.

-Ok

-Twoim zadaniem na dziś będzie zastanowienie się przed każdą rozmową z dziewczyną – Jak mógłbym sprawić, aby poczuła się lepiej, niż przed podejściem do niej? Co mógłbym zrobić, powiedzieć lub jej dać, aby po rozmowie ze mną była szczęśliwsza?

Twoim jedynym zadaniem jest zostawić ją w lepszym stanie, niż ją zastałeś. Możesz powiedzieć komplement, możesz coś jej dać, możesz powiedzieć jakiś żart, albo coś w niej docenić. Ważne, abyś tylko tym się kierował – jak sprawić, aby była radośniejsza, podniesiona na duchu lub poczuła się piękniejsza. Resztą nie musisz się przejmować, ona przyjdzie sama

-Zgoda : )

Autor

O'rety

Od 14 lat wspiera w budowaniu pewności siebie i tworzeniu szczęśliwych relacji. Prowadził kursy dla mężczyzn w Polsce oraz za granicą. Pracował z kursantami przylatującymi z całego świata (Meksyk, Rosja, Indie, Kanada, Europa). Przeprowadził ich kilkaset. Od seminariów, letnich i zimowych obozów, po warsztaty, wykłady, szkolenia grupowe i indywidualne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *