Jak poznać dziewczynę

Czy musisz być niezwykły, nietypowy i oryginalny?

Czy chciałbyś być postrzegany przez kobiety jako zwykły facet? A może wolałbyś być nazwany niecodziennym i nietuzinkowym?

Większość facetów, z którymi pracuję, wierzy że musi się czymś wyróżnić, a nasza praca i rozwój w relacjach polega na tym, aby zyskać jakąś supermoc, świecić w ciemności i mienić się na kilometr z tłumu innych facetów.

Jednocześnie ostatnie co chcą, to aby jakaś dziewczyna nazwała ich przeciętnym i zwykłym, bo to kojarzy im się z odrzuceniem i byciem nieatrakcyjnym. 

Zgadza się? Zastanów się, czy chciałbyś być postrzegany przez kobiety jako zwykły facet? A może wolałbyś być nazwany niecodziennym i nietuzinkowym?

Dlatego nie pozwalają sobie, aby być przysłowiowym ‚sobą’, naturalnym i autentycznym. Głowią się i troją, aby zrobić dobre wrażenie, super wypaść, wywołać odpowiedni stan i na długo zapaść jej w pamięci.

Jednocześnie z perspektywy kobiety.. niczym nie różnią się od innych, bo większość tak robi :)))

Widzisz już ten paradoks?

W świecie, w którym wszyscy chcą być niezwykli i niecodzienni, najbardziej niezwykły i niecodzienny jest ten.. który nie stara się być niezwykłym i niecodziennym 🙂

On nie ma problemu, aby porozmawiać o oscypkach, schabowym, bajkach, komiksach czy nawet skarpetkach. Jemu nie zależy, aby zrobić dobre wrażenie. Po prostu całkowicie naturalnie zaczyna rozmowę i pyta ją co jadła na śniadanie, mówi że uroczo wygląda w sukience lub przyznaje się, że ma pustkę w głowie i jedyne, co jest w stanie powiedzieć, to ‚cześć’.

I właśnie ta zwykłość jest w cenie!

Jedno z największych pozytywnych rozczarowań, które pojawiają się u osób, z którymi pracuję, to zdziwienie, że nie muszą się starać, aby być kimś niezwykłym czy oryginalnym.

Nie muszą kombinować i szukać czegoś super-ultra-hiper niecodziennego. Mogą rozpocząć rozmowę na te najbardziej zwykłe i codzienne tematy.

I wtedy następuje wielki szok, bo uświadamiają sobie pewien paradoks: to właśnie bycie zwykłym i normalnym najbardziej wyróżnia Cię pośród innych!

Teraz rozumieją, dlaczego do tej pory coś nie grało w relacjach z kobietami: nie akceptowali siebie takimi, jakimi są; wierzyli że coś jest z nimi nie tak, że nie są wystarczająco dobrzy i muszą to jakoś nadrobić, aby w jej oczach wyjść na kogoś niezwykłego. A to właśnie ta zwykłość jest najbardziej urzekająca, bo jest prawdziwa i naturalna.

Zagłębiając się, okazuje się, że chęć bycia niezwykłym i niecodziennym oraz niechęć i opór przed byciem zwykłym, to zawsze jakaś ucieczka – przed sobą.

Okazuje się, że my po prostu nie akceptujemy naszej zwykłości i przeciętności. Nie akceptujemy naszej normalności, bo wydaje nam się, ze to za mało.

Gdy to zrobimy, okazuje się, że nie trzeba stawać na głowie i inwestować ogromnych zasobów i energii, aby się wyróżnić.

Gdy pozwolisz sobie być takim, jakim jesteś, doznasz szoku, bo okaże się, że to w zupełności wystarczy!

To jest ten widok, który uwielbiam. Gdy ktoś przestaje kombinować i po prostu idzie porozmawiać o zwykłych przyziemnych i codziennych tematach.. lodach, smażonej rybie czy miejskich hulajnogach. Kilka minut później wraca zdziwiony, bo właśnie umówił się na randkę lub wymienił kontaktami.

I to jest ten moment, w którym dociera do niego, że zawsze wszystko było z nim w porządku i wcale nie musi się starać, aby zrobić super wrażenie, bo jest okey taki, jaki jest.

Zaczyna docierać, że wcześniejsze rozmowy były przekombinowane. Starał się na siłę być fajnym, a przez to wypadał sztucznie.

Także moja rekomendacja – pozwól sobie być zwykłym i przeciętnym. Akceptacja siebie takim, jakim jesteś odblokowuje w Tobie ogromną moc – wysokie poczucie wartości. I właśnie to jest ta ukryta supermoc. Na tym polega sekret bycia ‚zwykłym’.

Tylko osoby o wysokim poczuciu wartości pozwolą sobie na to, aby nie musieć chcieć wyróżniać się pośród innych. I właśnie oni uchodzą za najbardziej niezwykłych.

Tego Ci życzę! Abyś tak bardzo siebie cenił i tak dobrze czuł się we własnej ‚skórze’, by nie musieć kombinować jak się wyróżnić, bo to kim jesteś wyróżnia Cię na kilometr!

Autor

O'rety

Od 14 lat wspiera w budowaniu pewności siebie i tworzeniu szczęśliwych relacji. Prowadził kursy dla mężczyzn w Polsce oraz za granicą. Pracował z kursantami przylatującymi z całego świata (Meksyk, Rosja, Indie, Kanada, Europa). Przeprowadził ich kilkaset. Od seminariów, letnich i zimowych obozów, po warsztaty, wykłady, szkolenia grupowe i indywidualne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *