
Kamil, trzeba wiedzieć jak zagadać i prowadzić rozmowę
Anonim z Instagrama
Dostałem taką wiadomość na Instagramie. Ponieważ to jeden z najgorętszych tematów w kontekście pierwszego etapu poznawania, postanowiłem zrobić z tego artykuł, który pokaże odmienne spojrzenie na ten pozorny problem.
Czy faktycznie musisz wiedzieć jak zagadać?
A jeżeli odpowiem, że nie trzeba tego wiedzieć, to co Ty na to?
A co, gdyby nikt nigdy nie powiedział Ci, jak masz zagadywać i o czym rozmawiać, to jak byś zagadał i o czym rozmawiał?
Gdybyś nie miał w głowie żadnej teorii o tym jak to ‚powinno się’ robić, to jak byś to robił?
Co byś powiedział dziewczynie/kobiecie, która cię zaintrygowała, gdybyś nie miał żadnej wiedzy o tym co należy w takiej sytuacji powiedzieć?
Zastanów się nad powyższymi pytaniami jeszcze raz. Samo szybkie przeczytanie nie wystarczy.
Co byś zrobił?
Być może powiedziałbyś prawdę o tym, z czym/kim Ci się skojarzyła, jak się poczułeś, gdy ją zobaczyłeś lub co Cię w niej urzekło?
Być może zamiast szukać pretekstów i kombinować nad właściwą taktyką, powiedziałbyś uczciwie dlaczego postanowiłeś do niej zagadać i czym Cię do siebie przyciągnęła?
Być może tym co Cię blokuje, nie jest brak wiedzy o tym jak zagadać i jak prowadzić rozmowę, bo Ty to dobrze wiesz.
Przypuszczam, że gdybym na żywo zadał Ci pytanie: Co Cię przyciąga do dziewczyny, na którą patrzymy, co Cię w niej urzekło, co Cię w niej interesuje i gdzie chciałbyś zabrać ją na randkę – odpowiedziałbyś natychmiastowo.
Zastanów się dlaczego na co dzień nie mówisz takich rzeczy dziewczynom? Bo to za słabe? Bo tak nie można? Bo za bardzo się otworzysz? Bo się ośmieszysz? Bo możesz coś stracić? Bo może odrzucić Twoją propozycję?
To co Cię blokuje, to nie brak tematów do rozmowy czy pomysłów jak zagadać, tylko strach przed tym, co będzie później.
Kiedy robisz największe wrażenie?
A gdybyś poszedł o krok dalej i powiedział jej o swojej obawie:
„Wiesz, zaintrygowała mnie Twoja stylówa i chciałem Ci o tym powiedzieć, ale potem pomyślałem, że tak nie można zagadać do obcej dziewczyny. Że powinienem wymyślić coś kreatywniejszego, bo przez to stracę okazję, żeby Cię poznać. Jednak w końcu stwierdziłem, że nie będę kombinował, tylko powiem prawdę i wezmę na klatę ryzyko tego, że się odwrócisz na pięcie i odejdziesz”.
Prawdopodobnie przetarłaby oczy ze zdumienia, że facet może być taki prawdziwy i autentyczny.
Prawdopodobnie zrobiłbyś na niej większe wrażenie, niż wszystkie teksty na podryw i taktyki podrywu razem wzięte.
To nie muszą być te słowa, one nie mają znaczenia. Moc nie płynie ze słów, tylko Twojej odwagi, szczerości i uczciwości. Koncentrując się na słowach i taktykach, tracisz czas.
Szukanie wiedzy o tym, jak zagadać i jak prowadzić rozmowę, to próba kontrolowania czegoś, czego kontrolować się nie da. Nie jesteś w stanie przewidzieć jej reakcji i przygotować się na każdą ewentualność.
Wszystko sprowadza się do próby kontrolowania przyszłości. Wydaje Ci się, że tak należy postępować (w innym wypadku nie szukałbyś wiedzy o tym jak zagadać do dziewczyny i jak prowadzić z nią rozmowę), jednak takie postępowanie bierze się ze strachu, a nie odwagi.
Zastanów się co bardziej zaimponuje kobiecie: Twój strach czy Twoja odwaga?
Jeżeli nie porzucisz tej kontroli, to będą mijały lata, a Ty dalej będziesz szukał jeszcze lepszej taktyki i strategii, które koniec końców zaprowadzą Cię tylko w ślepy zaułek.
Aż pewnego dnia zdasz sobie sprawę, że przez ten cały czas kierowałeś się strachem przed tym, że nie zostaniesz zaakceptowany takim, jakim jesteś.
Nie musisz kombinować, szukać pretekstów i wiedzy o tym jak zagadać i prowadzić rozmowę.
Wystarczy, że przestaniesz ukrywać to, jaki jesteś. Zyskasz wtedy więcej, niż mogłoby Ci się wydawać.
Jeżeli potrzebujesz indywidualnej pomocy, zgłoś się na konsultacje.
Autor
O'rety
Od 13 lat wspiera w budowaniu pewności siebie i tworzeniu szczęśliwych relacji. Prowadził kursy dla mężczyzn w Polsce oraz za granicą. Pracował z kursantami przylatującymi z całego świata (Meksyk, Rosja, Indie, Kanada, Europa). Przeprowadził ich kilkaset. Od seminariów, letnich i zimowych obozów, po warsztaty, wykłady, szkolenia grupowe i indywidualne.