Wraz z nowym rokiem, zamiast standardowych życzeń, załączam kilka wartościowych wskazówek, które jednocześnie są wnioskami z Sylwestrowego Kursu Relacji:

1. Podwyższaj sobie poprzeczki!

Podczas kursu zrobiliśmy eksperyment. Każdy z kursantów miał powiedzieć, ile najwięcej razy odezwał się w ciągu jednego dnia do kobiety, po czym jego zadaniem było zrobienie trzy razy tyle, w każdy dzień trwania kursu. 

Przykładowo jeden z nich powiedział, że nigdy nie poznał więcej, niż 7 obcych kobiet w ciągu dnia. Tym samym każdego dnia miał zagadać minimum 21 razy! To była opcja minimum, aby wykonać plan. Oczywiście mógł więcej, ale nie mógł mniej 🙂

I co się okazało? Zrobił to! Przez trzy dni z rzędu, każdego dnia odzywał się minimum 21 razy (co zakończyło się m.in. kilkoma randkami).

Skąd możesz wiedzieć, na co Cię stać, jeżeli nie podwyższasz sobie poprzeczek? Skąd możesz wiedzieć, jakie masz możliwości i jaki masz w sobie potencjał, jeżeli nie stawiasz sobie znacznych i odważnych celów? 

Czy to się wiążę z dyskomfortem? Oczywiście, że tak! Żeby zrobić 3 razy tyle, ile do tej pory, będziesz musiał opuścić strefę wygody i komfortu. Pojawi się opór i niewygodne uczucia. Jednak gdy nauczysz się jak sobie z nimi radzić (np. poprzez uwalnianie), gdy tylko się wyczerpią, będziesz gotowy, aby działać dalej.

2. Ustal intencję przed działaniem

Przed każdym działaniem, np. podejściem do nieznajomej dziewczyny, przypomnij sobie powód, dla którego to robisz. To bardzo ważne i pomocne. W największym stopniu za sukces odpowiedzialna jest intencja, która stoi za działaniem. Jeżeli ta intencja jest zdrowa, będzie Ci o wiele lżej. Jeżeli jest ‚niezdrowa’, będziesz się męczył. 

Zdrowa to taka, gdy podchodzisz z nastawieniem, aby coś jej dać, podzielić się, wnieść jakąś pozytywną wartość w jej życie. Przykładowo możesz sobie powiedzieć przed podejściem: 

Idę tylko ją poznać, porozmawiać i zobaczyć, jaką jest osobą. Nie idę to, aby ją zdobyć czy poderwać. Moją intencją jest sprawić, aby poczuła się lepiej.

3. Nie kombinuj, aby zrobić dobre wrażenie

Kilkukrotnie mieliśmy dialog typu:

-Oo, patrz na tą dziewczynę. Chciałbym z nią porozmawiać, ale nie wiem jak zacząć
-No to powiedz jej to
-Co mam jej powiedzieć?
-Właśnie to, co mnie powiedziałeś, że chciałbyś z nią porozmawiać, ale nie wiesz jak zacząć 🙂

Pamiętam moment, gdy zrobił tak ok. 3 razy pod rząd. Za każdym razem, zamiast kombinować i szukać super tekstu, powiedział prawdę o tym, jak się poczuł lub co pomyślał. Każda z tych rozmów była bardzo pozytywna, a on zrozumiał, że najbardziej autentyczny jest wtedy, gdy jest szczery i prawdziwy. 

Zobacz ponad 30 zdjęć z kursu:

4. Odpuść podryw, idź porozmawiać

Tak jest łatwiej! Gdy idziesz z zamiarem poderwania jej, nakładasz na siebie presję, zaczynasz się stresować, zastanawiasz się jak wypadniesz itp. 

Podczas gdy idziesz z nastawieniem, aby porozmawiać, nie ma obaw, że zostaniesz odrzucony czy źle wypadniesz. Przecież idziesz tylko pogadać. 

O efekt końcowy nie musisz się martwić. To mit, że bez nastawienia na podryw nic z tego nie wyjdzie. Paradoksalnie, ale takie nastawienie wszystko utrudnia. Nawet nie będziesz wiedział kiedy, a wylądujecie na kawie. Wtedy się zdziwisz, gdy przypomni Ci się, że podszedłeś tylko porozmawiać. 

5. Dbaj o umysł

Umysł należy ćwiczyć, tak samo jak ćwiczy się mięśnie na siłowni. Szczególnie wtedy, gdy stawiasz sobie wyżej poprzeczki, niż do tej pory. Potrzebujesz wówczas więcej mocy, aby sobie poradzić z nowymi wyzwaniami. To z niego pochodzi wszelka kreatywność.

Ćwicz koncentrację i pozytywną dyscyplinę. Ćwicz go każdego dnia – uwalniaj emocje, wizualizuj cele, rób tylko jedną rzecz naraz i działaj zgodnie z planem (który wcześniej sobie wytyczysz). 

6. Nie odwracaj uwagi od emocji

Rano i wieczorem siadaliśmy i szukaliśmy emocji, które pojawiły się przez cały dzień lub mógłby się pojawić. Przypominaliśmy sobie to, co się pojawiło lub wyobrażaliśmy sobie co nas czeka, i gdy tylko pojawił się jakiś opór lub emocje, oswajaliśmy się z nimi. 

To ekspresowa droga do wzrostu. Nie ignoruj emocji, bo jeżeli postawisz sobie wyżej poprzeczki – będzie ich coraz więcej. Jeżeli niczego z nimi nie zrobisz, będziesz się coraz bardziej męczył. 

Usiądź z nimi, odpręż się i poczekaj, aż się wyczerpią. Jednak nie przyśpieszaj tego, pozwól, aby to wydarzyło się samo – tylko siedź i obserwuj. 

7.Śmiej się i unikaj bycia poważnym!

Powaga nie działa 🙂 

Zawsze nawiązuj relacje w pozytywnym stanie emocjonalnym. Unikaj rozmawiania z ludźmi lub kobietami, gdy czujesz się źle, odczuwasz stres czy złość. Masz wybór, a to znaczy, że nie jesteś skazany na to, jak się czujesz. Możesz to zmienić, możesz wybrać, aby poczuć się lepiej. 

Zanim podejdziesz, poszukaj w sobie optymizmu. On tam jest i czeka, aż go wybierzesz!

Bardzo dziękuję uczestnikom za obecność i zaufanie! To był fantastyczny i bardzo produktywnie spędzony czas! 

Życzę wszystkim czytelnikom tego bloga wspaniałego roku i nieskończonych sukcesów! Obyś nigdy nie zapomniał, że źródło odwagi i pewności siebie jest w Tobie! Obyś zawsze był maksymalnie wyluzowany i w doskonałym humorze!

Wszystkiego dobrego w 2022 roku!
Kamil

Autor

O'rety

Od 14 lat wspiera w budowaniu pewności siebie i tworzeniu szczęśliwych relacji. Prowadził kursy dla mężczyzn w Polsce oraz za granicą. Pracował z kursantami przylatującymi z całego świata (Meksyk, Rosja, Indie, Kanada, Europa). Przeprowadził ich kilkaset. Od seminariów, letnich i zimowych obozów, po warsztaty, wykłady, szkolenia grupowe i indywidualne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *