Seks

Fantazje o innych kobietach i stres podczas seksu [wideo]

jak pokonać stres przed seksem-2

Odczuwasz stres podczas gry wstępnej?

..podczas seksu także?

Zastanawiasz się jak się nie stresować podczas stosunku? 

Fantazjujesz o innych kobietach, aby bardziej się podniecić, bo tracisz erekcję?

Jeżeli tak, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Dowiesz się z niego:

 • co wspólnego ma ze sobą stres i alkohol, 
 • niecodzienny przypadek wpływu relacji z matką na współżycie
 • jakie są konsekwencje fantazjowania o innych kobietach w trakcie stosunku,
 • jak pokonać stres w łóżku… przed spotkaniem
Na końcu czeka na Ciebie 17 minutowy film, który dogłębnie porusza temat stresu przed seksem oraz fantazji o innych kobietach.
 

Czy fantazjowanie o innych kobietach w trakcie stosunku pomaga? 

jak się nie stresować podczas stosunkuGdy odwracasz uwagę od stresu i fantazjujesz o innych kobietach, to faktycznie może być łatwiej. Jest tylko jedno ALE: to pomaga na chwilę.

Podobnie działa alkohol i narkotyki. Pod ich wpływem nie odczuwasz stresu i jest łatwiej o pewność siebie czy wyluzowanie. Jednak one nie zmniejszają tego stresu, tylko chwilowo go blokują, a Ty w międzyczasie zaczynasz się od tych substancji uzależniać.

Gdy będziesz następnym razem na imprezie i pojawi się stres, to prawdopodobnie znów będziesz chciał czuć się tak wyluzowany i pewny, jak za ostatnim razem. I prawdopodobnie znów zażyjesz substancję, która wówczas Ci to umożliwiła.

Ten stan pewności siebie na imprezie nie jest naturalny, tylko sprowokowany jakąś substancją. Nie pojawił się w efekcie konfrontacji z uczuciami czy przepracowania źródeł tego stresu. Jest wymuszony zewnętrzna substancją. Dlatego uzależnienia często nazywa się oszukiwaniem siebie.

Podobnym oszukiwaniem siebie (i przy okazji partnerki) jest fantazjowanie o innych kobietach (najczęściej o dominacji) tylko po to, aby utrzymać erekcję, lepiej przed nią wypaść i mieć dłuższy stosunek.

Podobnie jak w przypadku imprezy: dochodzi do spotkania, a Ciebie ogarnia stres. Ponieważ nie chcesz go odczuwać, wyobrażasz sobie, że leży przed Tobą kobieta, która bardziej Cię podnieca.

Wiesz na czym polega tzw. Złota zasada?

Słyszałeś o tzw. złotej zasadzie? Brzmi następująco: nie rób drugiemu, co Tobie niemiłe.

W tej sytuacji warto się do niej odnieść i zadać sobie pytanie:

Czy chciałbym, aby ona w trakcie stosunku ze mną, wyobrażała sobie, że robi to z kimś innym? 

Jeżeli nie chciałbyś tego, to zastanów się czy warto robić komuś coś, czego nie chciałbyś, aby Tobie robiono.

Czy stres podczas seksu vs zablokowana seksualność

Myślenie o innych kobietach działa tylko na moment. Gdy odczuwasz stres podczas seksu i zaczniesz fantazjować o innych, to ten stres wraca 'do środka’ i znów pojawi się podczas kolejnego współżycia.

Gdyby ta metoda faktycznie działała, to wystarczyłoby, że zrobiłbyś to raz i stres przy współżyciu na zawsze by znikł.

A jednak za każdym razem musisz robić to na nowo. Ciągle dochodzi też nowy, więc coraz więcej się go tam zbiera i coraz trudniej będzie go z czasem przeskoczyć i odwracać od niego uwagę. W końcu będzie go tak dużo, że nie dasz rady odwrócić od niego uwagi i Cię ogarnie na stałe.

Zaczyna się od zwykłego stresu i psychicznej blokady seksualnej, następnie przeradza się w zablokowaną seksualność, a w kolejnym etapie może skończyć się depresją.

Jak pokonać stres przed seksem i rozluźnić się przed stosunkiem?

jak pokonać stres przed seksem

Stres podczas seksu może się zmniejszyć wtedy, gdy nie będziesz odwracał od niego uwagi, tylko się z nim skonfrontujesz.

To znaczy, że pozwolisz aby Cię ogarnął i i zrezygnujesz z opierania się mu i z prób zrozumienia czy potępiania go. Zrezygnujesz też z wyobrażania sobie jakichkolwiek scen erotycznych i w pełni pozwolisz sobie na doświadczenie go.

Z myślenia przestawiasz się na odczuwanie. Nie próbujesz na niego wpływać i go nie kontrolujesz. Nie próbujesz go zmniejszyć, skrócić czy przesunąć w czasie. Jedyne co robisz, to obserwujesz odczucia w ciele.

To nie jest metoda na szybką ulgę, tylko na pełne wyczerpanie się tego stresu (nawet kosztem rezygnacji z seksu). Konsekwentne stosowanie tej metody sprawi, że ta blokada przed seksem w końcu zniknie.

Z czego bierze się strach przed seksem lub stres przed seksem z nowym partnerem?

Stres podczas gry wstępnej, przed stosunkiem czy nawet po stosunku to tylko wierzchołek góry lodowej. Zauważ, że bazową emocją, którą odczuwasz w tych sytuacjach jest strach:

 • Strach przed tym jak wypadniesz,
 • Strach czy jesteś wystarczająco dobry,
 • Strach czy się sprawdzisz,
 • Strach czy będziesz miał erekcję lub nie dojdziesz przedwcześnie

Dodatkowo dochodzą inne emocje, na jak wstyd (co o Tobie pomyśli, co jak się ktoś inny dowie, co jak Cię wyśmieje) poczucie winy (przez stres ją stracisz) czy złość (na siebie, na penisa, na swoją męskość).

Zazwyczaj pojawia się także wiele błędnych przekonań:

 • Najważniejsza jest penetracja,
 • Celem seksu jest orgazm,
 • Im więcej orgazmów sprawisz kobiecie, tym lepszy z Ciebie kochanek,
 • Najlepszy seks to ten, który jest najintensywniejszy

Na głębszym poziomie może się okazać, że chodzi o Twoją męskość i poczucie bycia wystarczająco dobrym. A jeszcze głębiej możesz odkryć strach przed byciem niekochanym czy odrzuconym.

Co ciekawe, stres który odczuwasz w łóżku, jest powiązany z tym, którego doświadczasz w codziennych sytuacjach. Jedno jest powiązane z drugim. Czyli im więcej napięcia w ciągu dnia, tym więcej zaburzeń seksualnych.

Stres w łóżku = konflikt w relacji z matką?

Nie uwierzyłbyś jak pokręcona może być psychika. Pamiętam historię faceta, który zgłosił się do mnie na konsultacje z podobnym łóżkowym problemem. W trakcie naszej sesji okazało się, że przyczyna zablokowanej seksualności i problemów w łóżku bierze się z tego, że w jego podświadomości seks z inną kobietą oznacza zdradę matki!

Przecież matkę kocha, więc nie chce jej w żaden sposób skrzywdzić. Stąd problemy w łóżku z innymi kobietami, bo jego relacja z matką nie była w pełni poukładana. Co najlepsze, nie miał o tym pojęcia. Wyobraź sobie jak się zdziwił, gdy to odkryliśmy.

Ten przykład idealnie pokazuje, że psychiczne blokady seksualne często nie mają niczego wspólnego z seksem samym w sobie.

Zdecydowana większość facetów nie ma o tym pojęcia. Mówią: nie chce mi stanąć, więc penis jest zepsuty. Jednak zazwyczaj z penisem wszystko jest w porządku, to tylko symbol czegoś głębszego. Dlatego wszelkie tabletki czy maście na erekcję pomagają tylko chwilowo, bo faktyczne źródło problemu znajduje się w zupełnie innym miejscu. 

Jak się nie stresować podczas stosunku?

strach przed seksem z nowym partnerem

Przede wszystkim zrezygnuj z fantazjowania o innych kobietach i szukania odpowiedzi na pytanie: o czym myśleć podczas stosunku.

Myślenie o innych kobietach sprawia, że blokada przed seksem się powiększa, a nie zmniejsza. 

Jeżeli nie chcesz się stresować podczas stosunku to zacznij od tego, aby podjąć męską decyzję, że raz na zawsze zrywasz z wyobrażaniem sobie podniecających scen z innymi kobietami.

Niczego sobie nie wyobrażaj i niczego nie wizualizuj. Przyjmuj to, co się pojawia, nawet jeżeli jest to paraliż i uczucie zblokowania. To nie będzie przyjemne i prawdopodobnie kilka razy nie dojdzie w konsekwencji do seksu, ale tym samym ilość nagromadzonego stresu będzie się zmniejszała, aż całkowicie zniknie.

Jak rozluźnić się przed stosunkiem.. jeszcze w domu?

Wystarczy, że w domu 'na sucho’ wyobrazisz sobie stresująca łóżkową sytuację, a następnie odpuścisz wszelki opór przed dyskomfortem, który poczujesz. Nie analizuj go, nie zastanawiaj się skąd się wziął i dlaczego, tylko przenieś uwagę na pełne odczuwanie bez kontrolowania go.

Zazwyczaj po kilku lub kilkunastu minutach zmniejszy się jego intensywność, przerodzi się w kolejne odczucie/emocję lub całkowicie zniknie. Tym samym sukcesywnie stosując tę metodę możesz uwolnić się od stresu podczas seksu i docelowo odblokować seksualność.

Co więcej, nie potrzebujesz do tego spotkania z kobietą, bo możesz w znacznym stopniu 'przepracować’ to we własnym zakresie.

Zobacz film: Fantazje o innych kobietach i stres podczas gry wstępnej

Nagrałem 17 minutowy film, w którym szczegółowo omawiam ten temat krok po kroku. Polecam się z nim zapoznać. Omawiam nie tylko temat tego, jak fantazjowanie o innych kobietach wpływa na stres przy współżyciu, ale także tłumacze jak pokonać stres przed seksem.

Zmierzmy się z Twoim stresem razem!

Jeżeli temat stresu przed współżyciem Cię przerasta i mimo powyższych wskazówek nie potrafisz uwolnić się od nagromadzonego stresu, chętnie Ci z tym pomogę.

Sprawdzimy z jakich warstw składa się ten stres w Twoim przypadku oraz krok po kroku zajmiemy się każdą z nich. 

Więcej informacji znajdziesz w dziale konsultacje. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących stresu, który odczuwasz czy potencjalnej współpracy, wypełnij formularz, który się tam znajduje. 

Moc z Tobą!

PS. Jeżeli masz jakieś pytania lub przemyślenia, daj znać w komentarzu poniżej!

Autor

O'rety

Od 14 lat wspiera w budowaniu pewności siebie i tworzeniu szczęśliwych relacji. Prowadził kursy dla mężczyzn w Polsce oraz za granicą. Pracował z kursantami przylatującymi z całego świata (Meksyk, Rosja, Indie, Kanada, Europa). Przeprowadził ich kilkaset. Od seminariów, letnich i zimowych obozów, po warsztaty, wykłady, szkolenia grupowe i indywidualne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *