Stres przy kobiecie

3 książkowe przykłady blokad przed zagadaniem do dziewczyny/kobiety

Strach przed zagadaniem do dziewczyny - prawda czy wymówka?

Jak odróżnić prawdziwą blokadę od wymówki?

Czy kobieta może być zbyt ładna? Czy to prawda, że jest za ładna dla Ciebie?

Na jakie kobiety zasługujesz?

Z czego bierze się strach przed rozmową z dziewczyną? 

Jak sprawdzić co kryje się pod blokadą?

O tym wszystkim przeczytasz poniżej:

"Ona jest dla mnie zbyt ładna"

Prowadziłem kurs pewności siebie i jedna z sytuacji okazała się idealnym przykładem blokad, które pojawiają się, gdy facet chce zagadać do obcej dziewczyny

Przeszliśmy obok stolika, przy którym siedziała atrakcyjna dziewczyna. Po jego reakcji (ewidentnie wpadła mu w oko) zaproponowałem mu, aby z nią porozmawiał. 

Blokada 1: Ona jest za ładna 

Wymówka wszech czasów! 

Nie istnieje coś takiego, jak za ładna, zbyt dobra, zbyt piękna itp.

Nie wierz w to! 

Dlaczego nazywam to wymówką? 

Gdy znów będziesz w takiej sytuacji, skoncentruj się na tym, co w sobie czujesz. Zauważ, że nie chodzi o jej wygląd, tylko Twoją reakcję na jej wygląd. Barierą nie jest to, jak ona wygląda, tylko Twój stres. 

Im kobieta ładniejsza (w Twoich standardach), tym w Tobie więcej stresu. To, co Ciebie powstrzymuje to nie jej ładny wygląd, tylko napięcie, opór i emocje, które w Tobie się pojawiły. Co więcej, nawet nie to Ciebie powstrzymuje, tylko niechęć, aby poczuć tego jeszcze więcej i dłużej. Czyli finalnie to Ty sam siebie powstrzymujesz. Ona i jej wygląd nie ma takiej mocy, aby Ciebie powstrzymać. 

Pamiętaj: zasługujesz na wszystko, co najlepsze! Nie pozwól sobie nigdy uwierzyć, że jest inaczej!

Co ważniejsze: praca, jaką wykonuje, czy to, jakim jest człowiekiem?

Blokada 2: Przeszkadza mi jej praca

Po 15-minutowej rozmowie, gdy do mnie wrócił, zapytałem: jak się rozmawiało i czy będzie kontynuacja? Stwierdził, że nie, bo nie podoba mu się jej praca (pracowała jako konduktor w pociągach). 

Zaproponowałem mu, aby zastanowił się nad sensem osądzania kogoś na podstawie pracy, którą wykonuje. 

(Tak, to idealny przykład tzw. osądu, a osądzanie to jedna z największych ludzkich blokad). 

Ta praca nie mówi nic o tym, jakim jest człowiekiem czy jaki jest powód, dla którego ją wykonuje.

A może chwilowo tam dorabia, bo planuje otworzyć własny biznes, który za kilka lat urośnie do sieci sklepów w całej Polsce? Być może planuje pracować tam jeszcze przez miesiąc? 

Nie wiesz tego. Dlatego nie osądzaj 🙂

"Ta dziewczyna jest dla mnie zbyt młoda"

 

Blokada 3: Jest za młoda

Ten przykład książkowo pokazuje, jak umysł nas oszukuje.

I teraz dla jasności: całkowicie zrozumiała jest dla mnie sytuacja, gdy dziewczyna nie jest pełnoletnia lub w jakikolwiek sposób zabrania Ci tego prawo. To jest bezdyskusyjny argument. Jednak jak zaraz przeczytasz, w tym przypadku, to była typowa wymówka.

Zapytałem go:

  • Twierdzisz tak (że jest za młoda) na podstawie wieku (miała 25 lat, a on kilka więcej) czy tego jak Wam się rozmawiało?
  • Na podstawie wieku
  • Czyli nie chodzi o to, jak jest dojrzała i o połączenie między Wami, tylko o to, że ktoś kiedyś powiedział, że różnica 5 lat to za dużo, a Ty postanowiłeś w to uwierzyć?
  • Tak
  • To teraz powiedz szczerze, jaki jest prawdziwy powód?
  • Tak naprawdę chodzi o to, że im młodsza, tym większa szansa, że ode mnie odejdzie
  • Czy wierzysz w to, że starsze dziewczyny/kobiety mają mniejsze branie i są bardziej zdesperowane, dlatego jest większa szansa, że będą wierne? A młodsze mają większe powodzenie i wzrasta ryzyko, że mogłyby Cię szybciej rzucić?
  • Tak…
  • Czyli to tylko wymówka i nie chodzi o jej wiek, a to strach przed odrzuceniem/samotnością i wewnętrzne poczucie, że młoda i atrakcyjna dziewczyna nie zainteresuje się Tobą na dłużej?
  • Tak

Po chwili rozmowy wrócił na kolejne kilka minut, wziął kontakt i się umówił.

Jak uwolnić się od blokad?

Jednak największa wartość z tej historii, to – jak wspomniałem wyżej – książkowy przykład tego, jak nieświadomie się oszukujemy. W głowie pojawia się jakaś myśl, np. ‚ona jest za młoda’ i my w to wierzymy! W ten sposób tworzymy sobie wymówki.

„Ahh no tak, trudno, no cóż, idę dalej; gdyby była starsza, to podjąłbym działanie/inicjatywę, ale co ja na to poradzę, że taka młoda; ja chciałem, ale nic nie poradzę”

I facet wierzy, że przyczyna leży w jej wieku. Nie dostrzega, że prawda jest zupełnie inna i nie ma kompletnie niczego wspólnego z jej wiekiem. Czuje się gorszy niż inni i boi się, że atrakcyjna młoda, dziewczyna szybciej go rzuci, niż inne.

Można to łatwo przepracować, ale do tego potrzebny jest jeden bardzo ważny krok. Bez niego progres będzie zerowy.

Kluczem jest bycie uczciwym przed samym sobą. Mówienie sobie prawdy.

I znów to jest książkowy przykład. Gdy najpierw zapytałem go o powód, powiedział, że chodzi o wiek. Ale jak chwilę później zapytałem go, jaka jest szczera prawda, dobrze wiedział, że nie chodzi o jej wiek, tylko jego strach przed byciem rzuconym.

Co to znaczy? Że odpowiedzi na wszystkie pytania już w nas są i gdybyśmy tylko chcieli, to poznalibyśmy prawdę, ale wolimy wygodne wymówki (chyba że obok jest ktoś odporny na wymówki, kto patrzy Ci w oczy i mówi: kolego, nie ściemniaj mi tu i powiedz prawdę 🙂

Także reasumując:

Kolego, nie ściemniaj mi tu! Przestań wierzyć w to, że Ci się nie chce, że zła pogoda, że ona jest za ładna, albo że sobie nie poradzisz! To tylko wymówki! Zacznij sobie mówić prawdę, kawę na ławę! Przyznaj się przed sobą, o co chodzi i weź to na klatę. Poczuj ten strach, nie unikaj go. Chwilę poboli i przejdzie 🙂 Dzięki temu odzyskasz wolność i ogromną moc! Tylko jest jeden warunek: bądź ze sobą maksymalnie uczciwy i akceptuj cały dyskomfort, który się pojawi. W ten sposób ze wszystkim sobie poradzisz! 🙂

Powodzenia!
Kamil

Ps. Poniżej więcej zdjęć z naszego kursu. Jeżeli chciałbyś zobaczyć zdjęcia z pozostałych kursów, w galerii znajduje się ich ponad 1000 🙂

 

Autor

O'rety

Od 14 lat wspiera w budowaniu pewności siebie i tworzeniu szczęśliwych relacji. Prowadził kursy dla mężczyzn w Polsce oraz za granicą. Pracował z kursantami przylatującymi z całego świata (Meksyk, Rosja, Indie, Kanada, Europa). Przeprowadził ich kilkaset. Od seminariów, letnich i zimowych obozów, po warsztaty, wykłady, szkolenia grupowe i indywidualne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *