zwiazek-z-mlodsza-kobieta

Czy można być 'za starym'?

Ten temat dotyczy szczególnie facetów, którzy mają +30, +40, +50 lat (choć zdarza się także u młodszych).

Często dostaję od nich pytania typu:

„Jestem zainteresowany kursem, ale mam 33 lata. Czy nie jestem za stary?”

Ciekawy jest kontrast, który na co dzień obserwuję.

Z jednej strony często pracuję z facetami w wieku +40 lub +50, którzy są pełni zapału, odkrywają na nowo świat relacji damsko-męskich i przeczuwają, że wszystko co najlepsze, jest dopiero przed nimi.

A z drugiej strony, chwilę później pisze do mnie facet mający 25, 30 lub 35 lat i twierdzi, że to już nie dla niego, bo jest za stary 🙂

Tym samym jednoznacznie widzę, że to w 100% zależy od nastawienia i punktu widzenia. 

Zróbmy eksperyment i porozmawiajmy o Twoim wieku

jak poderwać młodszą dziewczynę

Wyobraź sobie, że z Tobą rozmawiam. Zadałeś mi pytanie czy jesteś za stary, na co ja hipotetycznie odpowiadam:

Tak, jesteś już za stary.

Co zrobisz, gdy usłyszysz taką odpowiedź?

Już nigdy nie odezwiesz się do kobiety? Pójdziesz zrozpaczony do zakonu? Będziesz przez kolejne 50-80 lat życia oglądał filmy pornograficzne z przekonaniem, że to już za późno, aby się zakochać lub poznać żywą dziewczynę, bo masz JUŻ 33 lata?

Czy to oznacza, że jeżeli w wieku 35 lat Twoja dziewczyna/żona odchodzi lub umiera, to także nie wolno byłoby już Ci nikogo poznać i do końca życia miałbyś być sam lub wychowywać dzieci samotnie, bo już NIE WOLNO nikogo poznawać w tym wieku?

A gdybym zapytał Cię:

Gdzie jest powiedziane/napisane, że wiek 33 lat (lub jakikolwiek inny, np. 65 lat) to za późno na miłość, to co mi odpowiesz?

W Biblii? Konstytucji? W karcie praw człowieka? W prawie cywilnym? Gdzie jest ten oficjalny odgórny zapis, że tylko do wieku 30 lub 55 można poznawać kobiety, a później już nie, bo jest kara, grzywna lub więzienie?

Wówczas mógłbyś odpowiedzieć, że faktycznie prawo Ci tego nie zabrania, ale młodsza o 5, 10, 15 lub 20 lat dziewczyna się Tobą nie zainteresuje.

Zatem powtarzam pytanie:

A kto tak powiedział? Gdzie to zostało napisane? Poznałeś wszystkie? Jeżeli nie, to skąd możesz to wiedzieć?

Bo tak mówią inni, zgadza się. Ale inni to nie Ty. To, że Twój kolega rówieśnik nie potrafi znaleźć sobie dziewczyny, bo wszystkie twierdzą, że jest za stary, to nie ma z Tobą niczego wspólnego.

Ponadto kto powiedział, że ma być młodsza? To te, które są w Twoim wieku lub starsze, są gorsze? Co w tym złego, że dziewczyna nie jest 10 lat młodsza od Ciebie, tylko jesteście rówieśnikami?

Być może przy tak dojrzałej kobiecie rozwiniesz się o niebo bardziej od tej, która jest młodsza od Ciebie o całe pokolenie?

Rozumiem argument jędrnego ciała i młodości. Jednak ciało to nie wszystko, a z seksu się wyrasta. Czy nie ważniejsze jest to, jaką jest osobą? Na ile jest kochająca, wybaczająca i ciepła?

jak poznać młodszą kobietę

Kolejny argument, który często słyszę to:

Spóźniłem się, bo wszyscy kumple mają już dziecko/żonę, a nawet i kochankę, a ja nawet dziewczyny nie mam.

Wiesz, co ja Ci odpowiadam?

I co z tego!?

Jakie ma znaczenie to, ile kto ma ile dzieci, ile kochanek, ile żon i ile kobiet na liczniku?

Czy to znaczy, że Ty już nie możesz nikogo mieć, bo kumple mają już 5 letnie dzieci i 3 kochanki? 

(Dla jasności, absolutnie odradzam wszelkie zachcianki do skoków w bok i kochanek. To zawsze kończy się bólem, łzami i cierpieniem)

A dzieci? Uważasz, że Twój czas już minął i teraz żadna dusza nie będzie chciała wcielić się w Twoje dziecko jak się dowie, że masz już 33 lata? A może dla dziecka nie ma znaczenia to, ile lat ma jego ojciec, tylko na ile go kocha?

Czy jesteś w 100% pewny, że gdy ma się X lat, np. 77 to nie można się już zakochać, chodzić na randki i trzymać za rękę?

Oczywiście, że społeczeństwo ma inne spojrzenie na te tematy. Pytanie na ile warto jest słuchać tego, co ono mówi?

Zobacz statystyki rozwodów, zdrad, wpadek i osieroconych dzieci. Będziesz miał jasność na temat poziomu dojrzałości społeczeństwa do związków, małżeństwa i rodzicielstwa.

Czy fakt, że ktoś posiada trójkę dzieci, czyni go ekspertem w dziedzinie relacji i związków?

Zastanów się także czy wybrałbyś młodego ojca, który jest niedojrzały, bije Cię za byle pierdółkę, krzyczy, wyśmiewa i podcina skrzydła na każdym kroku, czy może takiego, który by Cię kochał, wspierał, szanował, akceptował, dawał wolność.. lecz miał zmarszczki pod oczami? 

Czy na miłość może być za późno?

To nieprawda, że jeżeli nie masz już 20/30 lat to Twój czas minął. Ja dopiero w wieku 30 lat zacząłem powoli dojrzewać do monogamicznej relacji i założenia rodziny. Cały czas do tego dojrzewam i wciąż tak niewiele wiem o tym, czym jest prawdziwa bezwarunkowa miłość. 

Też mógłbym zacząć narzekać, że gdybym założył rodzinę w wieku 20 lat, to miałbym teraz pokaźny staż małżeński i starsze dzieci. Jednak ufam, że wszystko zawsze dzieje się we właściwym czasie. Być może gdybym wtedy założył rodzinę, nie byłbym tak świadomym i dojrzałym ojcem, jakim jestem teraz.

Wtedy nie byłem na to gotowy, więc dlaczego miałbym mieć teraz do siebie pretensje o to, że kiedyś miałem inne priorytety i nie dojrzałem do pewnych ról? Bądź dla siebie bardziej wyrozumiały i pamiętaj, że nie istnieje coś takiego jak:

  • jestem za stary na związek,
  • ja się do tego nie nadaję,
  • mój czas już minął,
  • nikt nie będzie mnie chciał w takim wieku,
  • moje najlepsze lata minęły,
  • to już za późno na miłość
  • itp

To tylko umysł, który pod wpływem mieszaniny emocji tworzy wyssane z palca historie i czarne scenariusze. Żaden z nich nie jest prawdziwy. To tylko racjonalizacje i próba zrozumienia czegoś, czego nie jest w stanie zrozumieć.

Nie daj sobie nigdy uwierzyć w to, że jesteś za stary na miłość, bo ona jest ponad czasem.

Nie interesuje jej czy masz 18 czy 90 lat. Dla niej czas nie istnieje, bo jest wieczna. Może przyjść w każdym momencie Twojego życia i to będzie najpiękniejszy moment, jakiego kiedykolwiek doświadczyłeś.

Warto na ten moment czekać każdą ilość czasu i warto dla niej poświęcić wszystko co posiadasz, w co wierzysz i co osiągnąłeś.

W momencie, w którym przyjdzie, otworzy się przed Tobą wieczność. Zniknie czas i strach, w które kiedyś wierzyłeś.

Głowa do góry!

Wszystko co najlepsze, jest dopiero przed Tobą!

PS. Niedawno nagrałem film, który zgłębia temat wieku i tego czy faktycznie ma znaczenie:

Autor

O'rety

Od 14 lat wspiera w budowaniu pewności siebie i tworzeniu szczęśliwych relacji. Prowadził kursy dla mężczyzn w Polsce oraz za granicą. Pracował z kursantami przylatującymi z całego świata (Meksyk, Rosja, Indie, Kanada, Europa). Przeprowadził ich kilkaset. Od seminariów, letnich i zimowych obozów, po warsztaty, wykłady, szkolenia grupowe i indywidualne.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *